Skip to content Skip to footer

Jaką kabinę prysznicową kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kabin prysznicowych. Są kabiny prysznicowe kwadratowe, prostokątne, asymetryczne i owalne. Można kupić kabinę z brodzikiem i bez. Na którą się zdecydować? Która będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kabiny prysznicowej?

Idealna kabina prysznicowa – praktyczna i stylowa

Kabina prysznicowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Ale oczywiście jej wygląd też ma znaczenie i kabina powinna pasować do aranżacji wnętrza. Wielkość kabiny zależy oczywiście od wielkości łazienki. Musi ona idealnie pasować i komponować się z pozostałym wyposażeniem. Wejście do kabiny powinno być swobodne.

Kabiny posiadają różne wzory. Można kupić kabinę bezramową, która świetnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Również bardzo chętnie wybierane są kabiny typu walk-in. Jest to prysznic z jedną szklaną ścianą, a na podłodze znajdują się płytki.

Jak wybrać idealną kabinę prysznicową?

Przed zakupem kabiny należy zdecydować, jaki kształt będzie najlepszy. Kabiny prysznicowe kwadratowe są jednymi z chętniej wybieranych. Idealnie sprawdzają się w niewielkich łazienkach. Dla posiadaczy dużej łazienki polecane są kabiny prostokątne lub bez brodzika. Dodatkowo w takim pomieszczeniu można postawić wannę. Na niewielkim metrażu najlepiej sprawdzi się kabina z przesuwnymi drzwiami.

Dla osób nie lubiących sprzątać, polecane są kabiny ze szkłem, które nie brudzi się i nie osiada na nim kamień. W nowoczesnych łazienkach najchętniej spotykane są kabiny walk-in lub kabiny z brodzikiem płaskim.

Gdzie kupić dobrej jakości kabinę prysznicową?

Kabiny prysznicowe dostępne są w sklepach stacjonarnych budowlanych oraz specjalizujących się w sprzedaży wyposażenia łazienek. Oczywiście można kupić także kabinę prysznicową w internecie.

Kupując w sklepie stacjonarnym można zobaczyć kabinę, dotknąć ją i sprawdzić każdy element. Zakupy w internecie nie dają takiej możliwości, jednak przeważnie kupując online można zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ sklepy internetowe oferują niższe ceny.