Skip to content Skip to footer

Tanie mieszkania w Legnicy gratką dla kupujących

Nieruchomości mieszkalne w Legnicy należą do jednych z najatrakcyjniejszych na Dolnym Śląsku. Są znacznie tańsze niż mieszkania we Wrocławiu, a Legnica jest miastem o wiele cichszym, spokojniejszym i przyjaźniejszym – zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Niedrogo i spokojnie

W Legnicy większość sprzedawanych mieszkań pochodzi z rynku wtórnego. Deweloperzy zwykle decydują się na inwestycję we Wrocławiu bądź miejscowościach leżących bliżej jego granic. Dla kupujących jest to paradoksalnie powód do radości, gdyż mniejsza liczba inwestycji deweloperskich obniża ceny nieruchomości.

Mieszkania na sprzedaż w Legnicy często kosztują nawet o połowę mniej niż we Wrocławiu, a średnia cena za metr kwadratowy nie przekracza 3 tysięcy złotych. Dodatkowo wiele mieszkań jest zlokalizowanych w dzielnicach cichych, spokojnych i pełnych zieleni, której brakuje w stolicy Dolnego Śląska. Co więcej, na większości legnickich osiedli mieszczą się przedszkola, szkoły i żłobki, które są ważne dla osób planujących powiększenie rodziny bądź posiadających już potomstwo.

Perspektywy dla pracujących

Legnica jest trzecim co do wielkości miastem na terenie województwa dolnośląskiego, dzięki czemu jest interesująca dla przedsiębiorców. Na terenie miasta założono Legnicki Park Technologiczny, a także zadbano o utworzenie przyciągającej inwestorów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działalność władz miasta zaowocowała powstaniem wielu zakładów przemysłowych, które zatrudniają mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości.

homes-for-sale-hoboken-nj-1316365_960_720

 

Mieszkania na sprzedaż w Legnicy cieszą się dzięki temu powodzeniem wśród osób, które poszukują w mieście zatrudniania. Okoliczne zakłady przemysłowe i inne przedsiębiorstwa chętnie przyjmują do pracy zarówno inżynierów, jak i niewykwalifikowanych pracowników, co daje perspektywy zatrudnienia niemalże dla każdego mieszkańca Legnicy.

Szybko sprzedające się mieszkania

Atrakcyjność mieszkań na sprzedaż w Legnicy sprawia, że większość wystawianych nieruchomości znajduje nabywców znacznie szybciej niż w innych rejonach województwa. Nie można jednak dziwić się tym trendom, gdyż wynikają z możliwości, jakie Legnica oferuje mieszkańcom. Dla wielu osób jest nawet lepszym miejscem do mieszkania niż Wrocław.

Artykuł powstał ew współpracy z firmą Modernbud