Skip to content Skip to footer

Wiercenie w żelbecie od a do z

Wiercenie w żelbecie to bardzo ciężka praca, dlatego też osoby, które nie czują się na siłach i nie mają doświadczenia w tej materii, powinny skorzystać z pomocy doświadczonej ekipy budowlanej. W wielu przypadkach, aby poradzić sobie z żelbetonem niezbędne jest nie tylko doświadczenie, ale również specjalistyczny i dość kosztowny sprzęt.

Wycinanie otworów w betonie – co trzeba wiedzieć?

Do wykonywania otworów w betonie najlepiej wykorzystać wiertnice diamentowe, które w tym przypadku sprawdzą się najlepiej. Nieumiejętne wiercenie może niestety bardzo szybko doprowadzić do uszkodzenia wierteł, które jak powszechnie wiadomo nie należą do najtańszych wydatków. Zatrudniając doświadczonych fachowców, będziemy mieć 100% pewność, że praca zostanie wykonana z należytą starannością i co najważniejsze zaoszczędzimy sporo czasu, pieniędzy i nerwów.

Jaki sprzęt wybrać?

W pierwszej kolejności warto postawić na wiertnice diamentowe, które posiadają specjalny system chłodzenia wodą. System ten jest bardzo przydatny zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie pylenie może znacząco utrudniać pracę. Techniki diamentowe pozwolą wykonać precyzyjne otwory nie tylko w betonie, ale również żelbetonie, naturalnych materiałach skalnych, a nawet w betonie zbrojonym, który jest zmorą wielu ekip budowlanych.

Jakie są największe zalety techniki diamentowej?

Jak wspomniano powyżej przy technice diamentowej z systemem chłodzenia wodą nie powstaje pył, dzięki czemu można zaoszczędzić na zdrowiu i co najważniejsze znacząco poprawia się komfort pracy. Wiercenie w żelbecie dzięki tej technice jest bardzo szybkie i co najważniejsze nie wiążę się z generowaniem dużego hałasu. Technika diamentowa minimalizuje także wibracje, które utrudniają wiercenie w twardych materiałach. Wycinanie otworów w betonie przy pomocy techniki diamentowej znacząco ogranicza wstrząsy, dzięki czemu z metody tej można skorzystać w trudno dostępnych miejscach. Jedyną wadą jest tak naprawdę dość wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie skorzystać z tego niesamowitego rozwiązania. Do największych zalet tej techniki należy zaliczyć także wysoką wydajność pracy, bardzo gładkie i równe krawędzie otworu oraz niesłychanie precyzyjne wymiary otworu. Dobry fachowiec dzięki tej technice jest w stanie wiercić praktycznie pod dowolnym kątem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://wierceniebetonu.com/