Skip to content Skip to footer

Modne krzesła w nowoczesnym stylu

Centralnym miejscem w każdym domu jest niewątpliwie pokój dzienny. To w nim spotyka się rodzina, domownicy odpoczywają po całym dniu, a z zaproszonymi gośćmi można spędzić czas na rozmowie. Obecnie w modzie są tzw. open space, czyli otwarte przestrzenie łączące kuchnię, jadalnię i salon, a nierzadko też przedpokój.

Meble do otwartych przestrzeni

W takiej otwartej przestrzeni bardzo ważne jest odpowiednie dobranie mebli, które będą do siebie pasować stylem. Zabudowa kuchenna powinna w pewnym stopniu licować ze stołem, a zestawione z nim krzesła pokojowe powinny być dopasowane do zestawu wypoczynkowego. Modne krzesła do salonu, ze względu na mnogość modeli można bez problemu zestawić z innymi meblami w pokoju dziennym. Popularne ostatnio są drewniane meble bez obicia, w jasnych barwach np. biel, które można udekorować ozdobnymi poduszkami. Takie modele sprawdzą się w każdym stylu, zarówno nowoczesnym lofcie jak i klasycznym wnętrzu prowansalskim. Z pewnością spodobają się także zwolennikom minimalistycznych przestrzeni.

Industrialny charakter krzeseł do salonu

Nowoczesne krzesła do salonu to także metalowe stelaże i obicia ze skóry ekologicznej. Najczęściej w kolorze bieli lub czerni, pasują do każdego mebla w pokoju dziennym. Atrakcyjna cena niewątpliwie wpływa na ich popularność. Ze względu na niewielkie gabaryty, krzesła te da się bez trudu ustawić przy małym stole. Metal i drewno to motywy przewodnie większości mebli w nowoczesnym wnętrzu industrialnym. Dodatkowo obecnie na czasie są krzesła pokojowe w stylu skandynawskim, charakteryzujące się prostą formą i uniwersalnymi barwami, zazwyczaj odcieniami szarości. Drewniane nogi i designerskie, tapicerowane obicia są znakiem rozpoznawczym tego typu mebli. Takie krzesła do salonu można kupić jako gotowy zestaw lub zamówić je wybierając kolor obicia oraz wybarwienie nóg.

Designerskie krzesła tapicerowane

Decydując się na oryginalne krzesła pokojowe na zamówienie użytkownik ma możliwość stworzenia niepowtarzalnego mebla do swojego nowoczesnego mieszkania. Szeroki wybór faktur oraz kolorów tkanin pozwala na stworzenie własnej, niepowtarzalnej kompozycji. Chcąc nadać pokojowi dziennemu przytulności można wybrać nowoczesne krzesła do salonu z pikowanym obiciem. Taki rodzaj tapicerowania nadaje modnemu wnętrzu nutki klasycznego wyglądu, która w ostatnich sezonach staje się bardzo popularna, czyniąc krzesła nie tylko wygodnymi, ale i ozdobnymi meblami do salonu.