Skip to content Skip to footer

Pościel z satyny, włókien bambusa lub poleliny

Warunkiem koniecznym dla istnienia wszystkich rzeczy używanych przez ludzi jest ich funkcjonalność. Tak jest z samochodami, ubraniami i meblami. Wygoda i użyteczność to najważniejsze parametry. Ubranie powinno być modne i dopasowane. Samochód mało palić i dobrze się prowadzić. Łóżko musi być wygodne. A na łóżku elegancka pościel.

Jeśli o pościeli mowa, to na myśl przychodzą rozmaite materiały. Kiedy odwiedzacie sklep z pościelą wybór jest trudny, bo rodzajów wiele, a czasu zwykle brak.

Jaki zatem materiał wybrać, by spać dobrze?

Popelina – naturalna i atrakcyjna

Materiał ten jest wykonany z bawełny, wełny, a nawet z jedwabiu. Splotem przypomina ryps i z całą stanowczością znawców jest polecana na pościele Sklep z pościelamii raczej celuje w asortyment z półki ekonomicznych. Jeśli jednak pragniemy mieć pościel subtelną i przyjemną w dotyku można szukać droższych odmian popeliny. Różnica polega na grubości włókien. W wymienionych wyżej materiałach nici wątku i osnowy mają tę samą grubość, w popelinie nici wątku są grubsze, a osnowa składa się z cienkich pionowych nitek, dlatego efekt ozdobny powstaje w zestawieniu i kontraście. Popelina jest gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Jest też bardziej wytrzymała i mniej się gniecie. Popelina bawełniana nie wymaga szczególnych zabiegów konserwacyjnych.

Elegancka satyna

Satyna jest jedną z najlepszych opcji jako materiał na pościele Sklep, który oferuje pościel z satyny to miejsce dla ludzi z wyrobionym gustem i hedonistycznym podejściem do życia. Tkanina jest gęstsza i trwalsza niż inne, a ze względu na charakterystyczny splot jest również gładka i niezwykle przyjemna w dotyku. Połyskliwe lico tkaniny daje latem przyjemny chłód. Farbowanie satyny jest trwałe, nadruki są znacznie wyraźniejsze. Satyna jest również naturalna, bo wykonana z bawełny.

Sklep z pościelą bez satyny byłby źle zaopatrzony.

Włókno bambusowe

Bambusowa tkanina może składać się nawet w 100% z włókien pochodzących z liści i łodyg tej rośliny. Jednak każdy sklep z pościelami dba o szeroką ofertę i oprócz klasy premium można kupić pościel z półki ekonomicznej. Wtedy materiał zawiera niewielkie ilości włókien innych roślin lub syntetyków, które polepszają jego właściwości fizyczne i użytkowe. Nie będzie więc niecodziennym zjawiskiem jeśli obok tańszych fasonów sklepy z pościelą oferować będą pokrycie na łóżko z włókna bambusowego z domieszką szlachetnego jedwabiu.