Skip to content Skip to footer

Czy tanie krzesła mogą być stylowe?

Odwiedzasz sklep z krzesłami i zaskoczenie – krzesła potrafią być naprawdę drogie! Cena niektórych modeli nierzadko sięga kilkuset złotych za jedno. Co zrobić, jeśli chcemy, by krzesła były naprawdę stylowe, ale taka kwota jest zarezerwowana na cały komplet, a nie jedną sztukę? Czy da się znaleźć tanie krzesła, które będą naprawdę świetnie wyglądać?

Znajdź dobry sklep z krzesłami

Najczęściej popełniamy ten błąd, że podróże po meblowym świecie rozpoczynamy z górnego C, chodząc po salonach meblowych z wyższej półki. Kiedy po remoncie lub zakupie i wykończeniu nowego mieszkania w portfelu zostaje niewiele, taka wyprawa potrafi naprawdę mocno zmartwić. A wielu z nas naprawdę nie ma ochoty wydać całej pensji na krzesełka. Dlatego należy zorientować się i poszukać odpowiedniego sklepu.

Tanie krzesła da się znaleźć, zarówno stacjonarnie, jak i online. I nie chodzi tylko o metalowe lub plastikowe elementy. Naprawdę można wyszukać perełki, które będą przepięknie wyglądały w mieszkaniu i dopasować je do swojego wnętrza. Dobrze wyposażony sklep z fotelami i meblami pokojowymi powinien zawierać kilka propozycji z różnych półek cenowych.

Zwróć uwagę na tworzywo

Obecnie na rynku pojawia się mnóstwo krzeseł wykonanych z różnego rodzaju tworzywa. Niektóre z nich, jak drewno, skóra czy aluminium są po prostu bardzo kosztowne. Najwięcej przyjdzie nam zapłacić za designerskie aluminiowe krzesła i oczywiście gięte drewniane. Jednak wybór krzeseł z innych materiałów nie musi oznaczać mniej stylowego wyglądu ani nawet mniejszej trwałości.

Oczywiście sklejka może nie jest najlepszym pomysłem, ale rezygnacja z giętego drewna już będzie znaczną oszczędnością. Odwiedź też sklep z fotelami i krzesłami i dowiedz się, czy skórę można zastąpić ekoskórą. W niektórych z nich można wybrać tapicerkę, wtedy cena krzesła zależy od rodzaju materiału.

Sprawdzaj promocje w sklepie z krzesłami

Niemalże każdy sklep meblowy od czasu do czasu urządza promocje. Więc jeśli jakiś model czy typ krzeseł bardzo ci się podoba, ale jest poza twoim zasięgiem cenowym – poczekaj. Wyszukanie promocji to najlepszy sposób na wyszukanie wymarzonego modelu w niższej cenie.

W końcu na początku po remoncie da się żyć bez krzesełek, ewentualnie wykorzystując te z tarasu, a najprawdopodobniej w którymś ze sklepów pojawi się promocja na model idealnie pasujący do wnętrza twojego mieszkania. Warto także wykorzystać różnego rodzaju punkty lojalnościowe.