Skip to content Skip to footer

Dobry sen w odpowiednio dobranej pościeli

Nowoczesna pościel gwarantuje wygodny i zdrowy sen. Dostępne w sklepach komplety wykonane są z tkanin przyjemnych w dotyku, przewiewnych i łatwych do prania. Taka pościel jest jednocześnie lekka i ciepła. Oferta sklepów umożliwia nabycie zestawów odpowiednich na każdą porę roku – latem można wybrać pościel satynową, zimą bawełnianą lub inną o podobnych właściwościach.

Komplety pościeli do codziennego użytku

Na co dzień warto pamiętać o posiadaniu kilku kompletów pościeli w związku z koniecznością dokonywania regularnych zmian. Mogą to być praktyczne ciemniejsze zestawy, w desenie lub klasycznie białe, w zależności od upodobań. Najpopularniejsza pościel bawełniana 180×200 umożliwia wygodne korzystanie z przeciętnej wielkości łóżek. Ostatnio spotyka się coraz więcej propozycji pościeli z wyraźnymi motywami, na przykład do sypialni młodzieżowej można zastosować wzór nawiązujący do ulubionych kreskówek czy filmów.

Bardziej elegancko do sypialni lub pokoju gościnnego

Elegancka pościel satynowa 180×200 zapewni przyjemny chłód podczas cieplejszych miesięcy. Jej delikatny połysk tworzy wrażenie elegancji i luksusu. W przypadku takiej pościeli rzadziej zdarzają się wyraziste wzory, desenie bywają bardziej subtelne, a najczęściej można kupić komplety o gładkiej, pastelowej i romantycznej barwie. Tego rodzaju pościel idealnie pasuje do sypialni, która została urządzona z wybranych odcieniach. Pościel może kontrastować lekko z odcieniem głównym lub być rozszerzeniem tej kolorystyki – jedna i druga opcja wywołuje przyjemne wrażenie odprężenia i relaksu.

Pościel na prezent

Bardzo popularnym prezentem są dopasowane do gustu obdarowanego komplety pościeli. Pościel 180 x 200, czyli w tradycyjnym wymiarze, przyda się praktycznie zawsze – można więc nabyć taki zestaw nie obawiając się niczego. Powinna to być jednak pościel dobrego gatunku, taka, która nie będzie zniszczona po pierwszym praniu. Najtańsze komplety często wykonane są z materiału imitującego ten właściwy, czyli pościel z kory może nawet obok takiej nie leżeć. Warto dobrze rozejrzeć się w sklepie lub zamówić zestaw przez internet. Zazwyczaj na opakowaniu znajduje się opis zawierający skład materiału oraz instrukcje dotyczące sposobu prania. Należy się z nimi zapoznać – niekiedy na tej podstawie można dość szybko ocenić ogólną jakość pościeli.