Skip to content Skip to footer

Jak stylowo urządzić salon w bloku?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu i zazwyczaj większości z nas kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem. Bez względu na to, jaki jest jego metraż, musi być przestronny i elegancki – jak go urządzić?

Jasno i funkcjonalnie

Jeżeli jesteśmy posiadaczami mieszkania w bloku, z pewnością mamy ograniczone pole manewru. Chociaż salon w mieszkaniach jest zazwyczaj największym pomieszczeniem, to można mieć problem z urządzeniem go w ten sposób, aby wyglądał przestronnie, szczególnie w przypadku mieszkań w starym budownictwie. W tym wypadku największą rolę będą odgrywać barwy, warto stawiać na stonowane, jasne kolory, które optycznie powiększą pokój. Kolejna sprawa to lekkie dodatki oraz stylowe, minimalistyczne wyposażenie. Najlepiej stawiać na proste meble, nie można też zgromadzić ich w salonie zbyt wiele. Na pewno przyda się kanapa, krzesło loft, stolik kawowy, szafka pod telewizor, czy fotel, można zdecydować się również na niewielkie półki, na których będzie można ustawić książki i kwiaty. Takie rzeczy jak krzesło loft czy wygodna kanapa to podstawa, w przypadku ograniczonej przestrzeni zasada jest prosta – im mniej, tym lepiej. Nie chodzi wyłącznie o dodatki, ale również wyposażenie, czy ilość kolorów we wnętrzu.

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem w nowych blokach jest salon łączony z kuchnią i jadalnią. W takiej sytuacji możliwości aranżacyjnych jest więcej. Ważne jest to, aby wszystkie trzy pomieszczenia miały ze sobą cechy wspólne np. krzesła loft w kuchni i jadalni, czy taki sam styl oświetlenia sufitowego.

Zaciszny kącik

W salonie nie może zabraknąć również kreatywnego zacisza, gdzie będziemy mogli oddać się ulubionym czynnościom np. czytaniu książek, malowaniu itp. W przypadku kuchni otwartej na salon warto zdecydować się na zaaranżowanie miejsca z biurkiem i krzesłem loft, gdzie będzie można poczytać książkę, czy skorzystać z komputera. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną, także taka przestrzeń może okazać się niezbędna.

Salon to pomieszczenie dość problematyczne w urządzaniu, ponieważ trzeba przystosować je do kilku funkcji jednocześnie. Oczywiście obecnie jest tyle porad i inspiracji w sieci, że z powodzeniem można urządzić taką przestrzeń samodzielnie.

Krzesła loft znaleźć można w ofercie spokko.pl