Skip to content Skip to footer

Jaki uchwyt do mopa wybrać?

Kupno odpowiedniego sprzętu do sprzątania to nie lada wyzwanie. Na rynku jest bowiem sporo akcesoriów, z których klienci nie zawsze wiedzą co wybrać. Co ciekawe, akcesoria służące do sprzątania występują w bardzo różnorodnych cenach. Na jaki sprzęt najlepiej postawić do codziennego sprzątania? Co się sprawdzi w naszych domach a co w firmach? Zapraszam poniżej.

Niezawodne i sprawdzone

W jaki sprzęt do sprzątania warto zainwestować? Wiele osób wybiera taki akcesoria ze średnich cenowo półek. Coraz więcej osób jednak przed zakupem stara się dokładnie zapoznać z danym asortymentem, sprawdzić firmę, znaleźć opinię innych użytkowników oraz dokładnie przeczytać o właściwościach danego asortymentu. Nawet przy wyborze mopa, którego ceny wahają się w sklepach stacjonarnych i internetowych od około 50 do nawet 400 zł – dobrze jest sprawdzić jego właściwości oraz cechy, które mogą okazać się niezastąpione przy naszym sprzątaniu.

Jakie uchwyty do mopa wybrać?

Kupno dobrego mopa jest dość trudnym zadaniem, szczególnie dla osób, które na co dzień zajmują się sprzątaniem zawodowo. Wówczas asortyment na który warto postawić, powinien być niezawodny, sprawdzony oraz wygodny dla jego użytkownika. W przypadku mopa dobrze jest wybrać lekki, aczkolwiek zwinny sprzęt, który bez problemu dojdzie do trudnych miejsc i świetnie sobie poradzi s umyciem lub wypielęgnowaniem nawet najtrudniejszych powierzchni.

To samo dotyczy uchwytu do mopa. Uchwyty do mopa dostępne w sklepach różnią się rozmiarem, wagą, mocowaniami oraz ceną. Można kupić nowoczesny, lekki wytrzymały uchwyt do mopów w najbardziej uniwersalnych rozmiarach czyli uchwyt 40 cm i uchwyt 50 cm. Na taki sprzęt najczęściej stawiają panie, które samodzielnie dbają o swoje domy. Bardzo powszechne są także uchwytu do mopa płaskiego oraz uchwyty metalowe. Te ostatnie można znaleźć szczególnie u firm sprzątających, u osób zajmujących się sprzątaniem większych powierzchni. Takie profesjonalne uchwyty do mopa można kupić w cenach od około 30 do 150 zł. Przy zakupie dobrze jest także zapoznać się ze sposobem mocowania. Im lepsze zabezpieczenie uchwytu, tym taki sprzęt posłuży nam zdecydowanie dłużej.

Sprzątanie może być przyjemnością. Wystarczy jednak do tego zadania odpowiednio się przygotować. Dobrze jest ułatwiać sobie pracę sprawdzonymi akcesoriami, dzięki którym większość prac wykonamy szybciej i dokładniej. Ponadto, warto wybierać dobre gatunkowo sprzęty, które nie zepsują się nam po jednym użyciu.