Skip to content Skip to footer

Kuchenki retro do zabudowy – hit współczesnej aranżacji

Kuchnia jest tym pomieszczeniem w każdym domu, które nadaje rytm. To w niej spotykamy się przy wspólnym stole i wspólnie gotujemy. Spośród wielu propozycji stricte nowoczesnych i nieco obdartych z ciepła i swojskości króluje styl vintage, a wraz z nim kuchenki retro do zabudowy, które są prawdziwym majstersztykiem aranżacyjnym.

Połącz retro z nowoczesnością

Czy można urządzić nowoczesną kuchnię sięgając do babcinych wzorców? Oczywiście, że tak – w aranżacji nie ma miejsca nie rzeczy nie do zrealizowania. Producenci dają temu dowód proponując zainteresowanym kuchenki retro do zabudowy.

Na rynku sprzedaży są one prawdziwą perłą, która wyróżnia się spośród tłumów innych urządzeń o analogicznym działaniu. W retro kuchenkach do zabudowy wykorzystano zaawansowane technologicznie rozwiązania, które sprawiają, że gotowanie i pieczenie jest niekłamaną przyjemnością. Jednocześnie obudowa kuchenek nawiązuje do początków XX wieku i jest inspirowana ówczesnymi stylami aranżacyjnymi. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że kuchenki retro pod zabudowę to różna stylistyka inspirowana np. aranżacjami prowansalskimi, kurpiowskimi i wieloma innymi.

Elementy mają znaczenie!

Wybór kuchenki retro bynajmniej nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście wszystkie one posiadają wysokiej klasy podzespoły i spełniają oczekiwania wymagających nowoczesnych rozwiązań technicznych. Nie mniej trudność pojawia się w momencie wyboru jej wyglądu. Kuchenki retro do zabudowy dostępne są w bogatej szacie kolorystycznej – od klasycznej bieli, poprzez stonowany, ciepły krem, poprzez wariacje inspirowane latami 50., a więc w czerwieni i żółci po brąz, czerń i cieniowanie jednego koloru.

Kolejno do wyboru zainteresowanych pozostaje wykończenie elementów tj. gałki sterujące, uchwyty i szyby w piekarniku. Tutaj dostrzeżemy prawdziwy festiwal różnorodności. Bynajmniej myli się ten, że w stylu retro nie ma miejsca na bogate propozycje. Trzeba przyznać, że projektanci kuchenek retro do zabudowy to mistrzowie aranżacyjnych diamentów. Dzięki temu możemy wybrać np. gładką i prostą szybę do piekarnika lub też w nietypowym, zaokrąglonym górną częścią kształcie. Nie brak również szyb z grawerem czy cieniowanych frontów obudowy. Słowem, każdy znajdzie kuchenkę w stylu retro do zabudowy o jakiej marzył.

Kuchenki retro do zabudowy dostępne są w ofercie Lofra.pl.