Skip to content Skip to footer

Produkcja mebli Fameg

Meble Fameg są to meble tworzone z pasją. Dzięki umiejętnościom z zakresu stolarstwa, niezwykłej znajomości trendów meblarskich i zapale do pracy producent mebli z sukcesem prowadzi firmę zajmującą się produkowaniem różnego rodzaju mebli do domów i biur. Charakterystycznym produktem są nowoczesne meble.

Szeroka gama produktów

Tendencje sprzedaży mebli wskazują, że coraz więcej konsumentów szuka mebli idealnie pasujących do konkretnego wnętrza. Do spełnienia oczekiwań klientów niezbędna jest wiedza, która umożliwia oferowanie i przygotowanie mebli zgodnie z oczekiwaniami klienta, które bywają bardzo różne. Nowoczesne meble Fameg są to przede wszystkim krzesła, fotele czy hokery o wyrazistym charakterze. Produkcja możliwa jest dzięki odpowiedniemu zapleczu firmy. Odpowiednie wyposażenie produkcji jest podstawą do wykonywania projektów. Dział projektowy producenta mebli ściśle współpracuje z działem produkcji, aby oferowane meble były dobrej jakości, wytrzymałe i modne.

Etapy produkcji nowoczesnych mebli

Producent mebli to nie tylko dział produkcji i sprzedawcy. Cały proces produkcyjny mebli Fameg realizowany jest dzięki wsparciu, aż osmiu działów przedsiębiorstwa. Pierwszy z nich jest to dział projektowy, który ściśle współpracuje z trzema kolejnymi, czyli działem stolarni, działem montażu oraz działem oklejania. Wszystkie te jednostki koncentrują się na przygotowaniu wyłącznie konstrukcji nośnej określonych mebli. W stolarni powstają wszelkie elementy drewniane mebli oraz również takie, które produkuje się z płyt wiórowych czy pilśniowych i bardzo często wykorzystywanych przy nowoczesnych meblach płyt MDF.

Przygotowane elementy w oddziale stolarni są już gotowe do montażu, dlatego przekazywane są działu montażowego, który zajmuje się konstrukcją stelaża i całego mebla. Kolejne działy produkcji czyli krajalnia, szwalnia i tapicernia dzięki swoim działaniom uzyskują finalny produkt. Ostatnim etapem jest ewentualne tapicerowanie mebli. Nadaje ono produktowi ostateczny wygląd. Od sprzedaży mebli dzieli je tylko kontrola jakości i odpowiedni proces pakowania. Jeśli wszystkie te działania zostaną odpowiednio przeprowadzona i mebel pozostanie sklasyfikowany do sprzedaży trafi on na magazyn a następnie do sprzedaży.

Od tego momentu meblami zajmuje się dział sprzedaży, który ma kontakt z klientem i udziela wszelkich niezbędnych informacji dotyczących oferty producenta mebli Fameg.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Ideal Design – krzesła i meble FAMEG.