Skip to content Skip to footer

Przegrody prysznicowe w nowoczesnych łazienkach

Prysznic w łazience to przede wszystkim oszczędność wody i przestrzeni – nic więc dziwnego, że takie rozwiązanie wybierają przede wszystkim osoby, które mają ekologiczne podejście do życia. Ponadto nowoczesne trendy pokazują, że jest to także kwintesencja funkcjonalności i elegancji – wszystko dzięki przegrodom prysznicowym.

Zastosowanie przegród prysznicowych

Choć nie każdy w swojej łazience posiada takie rozwiązanie, to jednak kabina prysznicowa jest wszystkim dobrze znana – szczelnie odgradza nas od pozostałej, łazienkowej przestrzeni zapewniając pełną intymność. Ma to jednak także swoje wady – przede wszystkim zabiera sporą część wolnej przestrzeni, co w małych łazienkach jest dość kłopotliwe.

Nowoczesne rozwiązania to prysznice typu walk-in, które zamiast kabin proponują Przegrody prysznicowe. Jest to rozwiązanie o licznych zaletach, które przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić metraż w łazience, a przy tym prezentuje się bardzo elegancko.

Łazienki z zastosowaniem przegród prysznicowych

Przegrody prysznicowe to dodatkowe ścianki, które mają na celu wydzielenie miejsca na prysznic. W zależności od preferencji i potrzeb może być to jedna przegroda, dwie, a nawet trzy. Prysznice walk-in są z reguły pozbawione drzwi oraz brodzika – wystarczy do tego po prostu fragment łazienkowej podłogi.

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie pozwala efektywnie zagospodarować nawet mały łazienkowy metraż, a przy tym także sprawić, że odznacza się ona funkcjonalnością i elegancją. Brak brodzika to także duże ułatwienie dla osób starszych czy niepełnosprawnych – dzięki temu są one dużo bardziej bezpieczne i łatwiej z nich korzystać.

Przegroda prysznicowa – z jakiego materiału?

Przegrody prysznicowe dostępne są w bardzo różnych wariantach i rozmiarach, a różni je także przede wszystkim materiał, z jakiego mogą być wykonane. Najbardziej eleganckie rozwiązanie to oczywiście szkło, ale można także zdecydować się na nieco bardziej ekonomiczne rozwiązanie i zastosować ścianki prysznicowe z tworzyw sztucznych czy poliwęglanu.