Skip to content Skip to footer

Sauna ogrodowa – samotnia lub miejsce spotkań

Współczesne czasy narzucają intensywne tempo życia, które mocno oddziałuje na zdrowiu i samopoczuciu. Nic więc dziwnego, że ludzie po każdym, ciężkim dniu szukają ukojenia i relaksu celem złagodzenia napięcia i wsparcia kondycji własnego organizmu. Sięgając po pradawne metody chętnie wybierane są ciepłe kąpiele parą wodną, które, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, mogą być dostępne we własnych, ogrodowych strefach.

Kompaktowa, modernistyczna forma z bogatym wnętrzem

Zgrabna i efektowna kabina sauny ogrodowej może być nie tylko funkcjonalnym miejscem służącym wygrzewaniu się, ale i pięknym zagospodarowaniem przestrzeni krajobrazu, która potrafi zachwycić przybyłych gości, oraz wzbudzać zainteresowanie przechodzących obok posesji spacerowiczów. Sauna ogrodowa, najczęściej wykonywana z drewna jest elementem przydomowej architektury, który łączy w sobie klasykę i tradycję wykonania, ale często zaskakuje nowoczesnymi dodatkami i aranżacjami. Ciekawa bryła w postaci balii, beczki, altanki, lub pomniejszonej wersji domu jednorodzinnego, tożsama z kolorystyką jego elewacji, może być wzbogacona oszkleniami, lub modernistycznymi detalami zdobniczymi.

Impreza w saunie

Sauna ogrodowa, oprócz walorów prozdrowotnych, może być idealnym miejscem do spędzania czasu z przyjaciółmi, pod warunkiem, że Ci reflektują na taką formę rozrywki. Samotne spędzanie czasu w saunie jest oczywiście wskazane, ponieważ cisza pozwala zregenerować myśli i odprężyć ciało od wszelkich zewnętrznych bodźców. Okazjonalne spotkania w większym gronie są jednak ciekawą alternatywą do łączenia przyjemnego z pożytecznym. Aby urozmaicić spędzany z gośćmi czas, kamienie pieca warto skropić olejkiem eterycznym, co z pewnością wzbogaci odczuwane walory zapachowe.

Sauny, które powstają „jak grzyby po deszczu”

Wolnostojąca sauna ogrodowa jest zapleczem, na które wielu gospodarzy może sobie obecnie pozwolić, choć są i tacy, którzy decydują się na jej samodzielne zaprojektowanie i wykonanie. Branża zajmująca się kompleksowym stawianiem konstrukcji w ogrodach, potrafi jednak w krótkim czasie zmontować w pełni wyposażoną i gotową do użytku saunę, która cieszy funkcjonalnością i zdobi ogród swoim nietuzinkowym wyglądem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw