Skip to content Skip to footer

Jak się zabrać do prac wykończeniowych?

Wykończenia wnętrz w Katowicach cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to etap budowy, który zawsze wywołuje wiele emocji, dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować.

Czym są prace wykończeniowe?

Czynności wykończeniowe to obowiązkowy element każdego remontu. Należy pamiętać, że w zakres wykończenia wnętrz wchodzi z reguły szereg różnorodnych czynności. Można je spróbować wykonać samemu, jeśli mamy jakąkolwiek wiedzę i doświadczenie w temacie. Jeśli jednak nie posiadasz żadnych umiejętności to lepiej skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Najlepiej poprosić o pomoc sprawdzoną ekipę budowlaną, która od dłuższego czasu działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo.

Rodzaje prac wykończeniowych

Czynności wchodzące w zakres wykończenia wnętrz to między innymi: tapetowanie, fugowanie, malowanie, montaż karniszy, parapetów, a także układanie wykładziny, glazury oraz paneli. Prace wykończeniowe można wykonywać dopiero wtedy, gdy dom jest już w stanie surowym. Stan surowy, czyli konstrukcja jest już przykryta dachem oraz są zamontowane drzwi zewnętrzne i okna. Jeśli chcesz, żeby prace przebiegały szybko to już na samym początku warto wszystko szczegółowo zaplanować.

Montaż podstawowych instalacji

Warto mieć na uwadze, że montaż podstawowych instalacji jest bardzo ważny. Chodzi tu przede wszystkim o instalacje gazowe, wentylacyjne i elektryczne. Następnie można wykonać tynkowanie ścian. Ściany tynkujemy na samym końcu, natomiast na początku powinno się tynkować sufit. Tynkowanie można przeprowadzić, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 10 stopni Celsjusza, czyli raczej nie powinno się tego robić zimą. Na rynku działa wiele firm, które oferują Wykończenia wnętrz w Katowicach.