Skip to content Skip to footer

Nowoczesne stojaki na rowery

Rower coraz bardziej zyskuje na popularności zwłaszcza w dużych miastach. Ludzie coraz chętniej przesiadają się na jednoślady zwłaszcza w drodze do pracy, ponieważ rowery sprawiają, że nie stoi się w korkach i nie traci cennego czasu. Taki jednoślad zawsze można przypiąć do stojaka rowerowego lub złożyć go i zabrać ze sobą do biura.

Inwestycje miejskie

Władze miejskie coraz częściej i coraz chętniej inwestują zarówno w budowę ścieżek rowerowych jak i w ustawianie stojaków na rowery w różnych częściach miasta. W ten sposób zachęcają jego mieszkańców do korzystania z jednośladów na co dzień, co przekłada się na mniejsze korki i mniejsze zanieczyszczenie powietrza.

Dodatkowo władze zwłaszcza dużych miast coraz częściej inwestują także w nowoczesną komunikację rowerową: zakupione przez miasto jednoślady można za drobną opłatą wypożyczyć nawet na cały dzień i fantastycznie spędzić czas przy okazji zwiedzając całe miasto i zażywając odrobiny ruchu i zdrowia.

Nowoczesne stojaki na rowery

Obecnie na rynku jest całe mnóstwo rodzajów stojaków rowerowych. Można wybierać pośród stojaków szeregowych, spiralnych, stojaków ściennych, dwupoziomowych, typu „U” czy też sklepowych. Wszystko zależy od ilości rowerów oraz wielkości miejsca, gdzie taki stojak ma zostać ustawiony.

Stojaki na rowery spiralne to fantastyczne, modernistyczne stojaki, które nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję, ale także przyciągają wzrok niebanalnym kształtem. Wieszaki ścienne czy dwupoziomowe można sobie sprawić samemu i przymocować do ściany w piwnicy lub w garażu, a następnie przechowywać rowery całej rodziny. Ponadto stojaki dwupoziomowe można czasami spotkać w garażach podziemnych wielkich biurowców – pracownik może do pracy przyjechać rowerem, a następnie zostawić go przytwierdzonego do stojaka rowerowego w wyznaczonym do tego miejscu.

Najważniejsze cechy stojaków rowerowych

Przede wszystkim stojaki mają spełniać jedną, nadrzędną funkcję – muszą przechowywać rowery. Ponadto stojaki muszą zostać zbudowane z trwałych i odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów, aby nie rdzewiały. Przeważnie są one produkowane ze stali nierdzewnej, malowanej proszkowo lub ocynkowanej.

Ponadto zawsze istnieje możliwość wykonania stojaka na indywidualne zamówienie klienta. Zawieszony w centralnym miejscu taki wieszak może również stać się niebanalną ozdobą całego mieszkania oraz przykuć uwagę wszystkich gości.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-p